система онлайн бронювання

Готельні перспективи у 2019 році

Переважна більшість туристів зупиняються в готелях. Вони цікаві як бізнеменам, так і мадрівникам, які подорожують родинами. Найбільш розвинута готельна інфраструктура в трьох містах України.

Кіра Пругло, керівниця напрямку аналітики CBRE Ukraine (міжнародна консалтингова компанія у сфері комерційної нерухомості — ред.), каже, що крім Києва, активно розвиваються Одеса та Львів. Водночас, за її словами, внутрішні туристичні потоки суттєво змінилися після анексії Криму.

«Через девальвацію доходи внутрішніх туристів зменшилися. Потоки частково перерозподілилися в бік Одеси, Карпат, Львова», — каже вона.

За даними компанії CBRE, на початку 2018 року в столиці працювало 106 готелів, в яких було 9800 номерів. У найближчі роки номерний фонд, приміром, Києва, має збільшитися приблизно на 1000 номерів. Цікаво, що дедалі більше нових та реконструйованих готелів їхні власники передають в управління мережевим операторам, як українським так і міжнародним.

Та важливіше, кажуть експерти, що останніми роками зростає завантаженість номерів:

«Після кризи 2014 року завантаженість готелів була вкрай низькою. Це було 25-30% по ринку. У 2017 році в середньому по ринку середнє завантаження українських готелів уже перетнуло відмітку 50%», — розповідає Ірина Сідлецька, генеральна директорка Premier Hotels and Resorts.

Сьогодні готелі — не найприбутковіший сегмент комерційної нерухомості. Але готельєри впевнені, що зміни в українському туристичному бізнесі роблять його дедалі привабливішим.


(За даними hromadske.ua)

Готельні перспективи у 2019 році

© 2022 Централь